Il futuro di Luciani

Ez nem egy rovat, de ha az lenne, akkor kristálygömb lenne a neve. Ma megjelenés előtt álló játékokkal foglalkozunk. A csoportosítás ezúttal nem tematikusan, hanem szerző alapján történik. Igen, van egy szerző, akinek az előkészületben lévő játékaiból is lehet ötös listát csinálni! Ki lehet Ő? 

-Természetesen nem más, mint az olasz bajnok, a Tiletum és a Gólem dizájnere, akinek már számos friss megjelenésű játékát teszteltük: Simone Luciani. Lássuk miken dolgozik a mester:

Szerző, szerző! 3. rész

Nem könnyű feladat Reiner Knizia munkáiból ötös listát készíteni, de a kiváló Witchstone után kedvet kaptunk, hogy kiderítsük, mi is az a „kniziai csavar”!? Egy lehetséges válasz: nincs titok, csak sok munka és tehetség. A tehetsége abban nyilvánul meg, hogy általában el mer indulni egy egyszerű ötletből. Játékaira jellemző, hogy nem bonyolult a szabályrendszer, de mégis komoly elmélyülésre adnak lehetőséget. A tehetség szülte jó ötletek itt egészülnek ki a sok munkával. A társasain érződik, hogy rengeteg teszt előzi meg a kiadást.

Knizia Quedlinburgban

Reiner Knizia nevét mindenki ismeri, akinek „volt már dobókocka a kezében”. Talán a valaha élt legtermékenyebb társasjátékszerző, aki a mai napig aktív.  A BGG 688 találatot sorol fel a neve mellett. Ezúttal egy friss magyar megjelenés apropóján találkoztunk a nevével. Néhány napja kapható a Reflexshop kiadónak köszönhetően a Witchstone című műve. Az eredeti kiadás 2021-ben a HUCH! műhelyéből került a boltokba. A játéktervezésben ezúttal Martino Chiacchiera olasz dizájner volt Knizia segítségére. Együtt sikerült egy remek nehézségre behangolt darabot kitalálniuk.

Szerző, szerző – 2. rész: Father of Godfather

Híres szerzők ismert és kevésbé ismert munkáit vesszük sorra ebben a rovatban. Tájékozott olvasóink már a cím alapján is beazonosíthatták, hogy kiről lesz ma szó. Kanada szülötte. Egyesek szerint ameri elemekkel fűszerezett eurókat tervez mások épp a fordítottjáról vannak meggyőződve. Az egyik fő alakja volt annak a folyamatnak, aminek keretében a társasjátékdobozok megnőttek. Sok játéka készül, rengeteg drága alkatrésszel, hogy a játszóknak filmes vagy számítógépes játékszerű élményt tudjon adni. Nem ritkák az olyan vélemények, melyek szerint 2015-ben „megbolondult”.

Szerző! Szerző!

Elindítunk egy új sorozatot. Híres társasjátéktervezők ismert és kevésbé ismert munkáit vesszük sorra. Elsőként az euro-game egyik legismertebb és talán legmegosztóbb dizájnerét választottuk. (Van aki ennyiből is kitalálta, hogy kiről lehet szó!?) Eláruljuk még, hogy Németország szülötte, főállásban iskolaigazgatóként dolgozik, a jelek szerint a kedvenc alkatrésze a dobókocka és sokszor dolgozik együtt a Queen Games kiadóval. Megosztó szerző, mert sok játékáról elmondható, hogy a téma csak díszlet és a mechanizmusok jóval nagyobb hangsúlyt kapnak. De ebben a „száraz” stílusban, talán Ő a legnagyobb. -Igen!